Aplikacja randkowa Tinder, podbiła serca milionów użytkowników na całym świecie. Jej fenomen jest tematem wielu debat i rozmów w internecie. Według oficjalnych danych Tinder ma ponad 400 milionów pobrań. To kolosalna liczba. Dla porównania, w Stanach Zjednoczonych mieszka około 330 milionów osób. Wciąż wiele ludzi, pomimo medialnego szumu nie miało bliższego kontaktu z aplikacją a jednym z najczęstszych pytań na Google z nią związanych jest: ” od ilu lat tinder?”

 Czy Tinder, aby na pewno jest tylko dla osób pełnoletnich?

Początkowo tak może się wydawać. Na pewno takie wrażenie chcą sprawiać twórcy aplikacji. Zakładając konto na Tinderze użytkownik pytany jest o swoją datę urodzenia. Jeśli podana data urodzenia, będzie potwierdzać pełnoletność, nie będzie żadnsgo problemu. Natomiast podając datę, która wskazuje na wiek poniżej osiemnastego roku życia, użytkownik musi się liczyć ze zbanowaniem aplikacji na urządzeniu, do czasu osiągnięcia pełnoletności. Algorytm jest w tym przypadku nieubłagany. Tinder nie będzie działał na tym sprzęcie, dopóki nie minie odpowiedni czas. W praktyce nie jest to żadną przeszkodą, żeby osoba nieupoważniona do użytkowania aplikacji jej używała. Prawdziwości podanej daty urodzenia nikt nie weryfikuje. 

Tutaj jest jak z tinderem dla gejów – na Grindrze również mamy restrykcje i tylko mężczyźni mogą korzystać z takich aplikacji. Natomiast zwykły Tinder ma swoje ograniczenia w postaci wieku.

tinder wiek
Na Tinderze możesz ustawić, w jakim wieku potencjalne kandydatki chcesz wyświetlać.

Przeglądając Tindera, można znaleźć wiele osób, które same przyznają się do tego, że mają mniej a czasami znacznie mniej niż osiemnaście lat. Poszczególni ludzie piszą w swoim opisie swój rocznik. Użytkownik, który złamał regulamin i podał fałszywą datę urodzenia może zostać zgłoszony przez kogoś innego i wtedy jest szansa, że poniesie za to konsekwencje. Administracja prawdopodobnie zbanuje taką osobę permamentnie po krótkiej weryfikacji prawdziwości konta.

 Fenomen Tindera wśród młodych osób

Tinder od ilu lat istnieje, nigdy nie cieszył się tak dużą popularnością wśród osób nieletnich jak teraz. Powodów można się doszukiwać wiele. Bez wątpienia jednym z nich jest na pewno działanie Tindera. Proste przesuwanie prawo i w lewo kojarzy się bardziej z grą mobilną, gdzie wybierasz ulubionego avatara niż z poważnym randkowaniem. Taki schemat sprawia, że młodzi ludzie nie czują presji i aplikacje traktują po prostu fajną zabawę. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ...  Jak przeprosić dziewczynę?

Na popularyzacje aplikacji wśród osób młodych bez dwóch zdań miał wpływ też sam Tinder. Agresywny marketing w sieci, gdzie głównymi użytkownikami są osoby młode to jedna ze strategii promocji aplikacji randkowej. Szerokim echem w Polsce jak i za granicą odbił się film „Oszust z Tindera” gdzie tło stanowił portal do umawiania się na randki. Jeśli jesteś młodą osobą, możesz nie wiedzieć jak zacząć rozmowę na Tinderze – dlatego warto się nieco zgłębić temat, ponieważ to pomoże Ci w relacjach z kobietami. 

Średnia wieku na Tinderze wg. badań 

Na Tinderze przeważają osoby w wieku 30-44 lat. To najczęściej osoby w wieku, w którym czas studiów / szkoły minął i rozpoczął się na dobre czas stałej pracy. W tym wieku, jeśli nie masz wysokich social skilli i nie jesteś osobą, która często gdzieś wychodzi – ciężko będzie kogoś poznać. Dlatego nie powinno dziwić, że osoby w tym wieku przeważają na Tinderze. W tej grupie jest też mnóstwo kobiet, które przespały swoje najlepsze lata (młodość i piękny wygląd) na znalezienie jakościowego partnera i teraz jest już za późno – więc pozostaje Tinder. 

średnia wieku na tinderze

Pokaźną grupę użytkowników stanowią także osoby w wieku 18-29 lat. Można założyć, że osoby w tym wieku, a już szczególnie mężczyźni – szukają na Tinderze relacji typu ONS czy FWB.