Popularne portale randkowe nie zawsze spełniają nasze oczekiwania, ponieważ możemy mieć bardzo konkretne wymagania. Nie jest nic złego. Nie każdy chce po prostu poznawać losowe osoby, bo ze względu na osobiste potrzeby wymaga od drugiej osoby konkretnych cech albo wyznania. Takie osoby mogą być bardziej zainteresowane oferowanymi przez katolickie portale randkowe możliwościami.

RANKING

singles50

Singles50 to portal stworzony dla Ciebie, jeśli masz 50+ lat i chcesz kogoś poznać. Na portalu możesz znaleźć przede wszystkim swoją drugą połówkę, ale również niezobowiązujące relacje. 

Zalety:

 • przewaga osób 50+,
 • całodobowa moderacja portalu – mało fejków i scamu,
 • łatwość obsługi.

OCENA: 9.2/10ocena

be2

Be2 to portal randkowy z przewagą ludzi w wieku 40+. To miejsce, gdzie możesz poznać swoją drugą połówkę w każdym wieku. Spora baza użytkowników tylko dodaje pozytywów temu portalowi. 

Zalety:

 • duża baza użytkowników,
 • bezpieczeństwo SSL,
 • bezpłatna rejestracja.

 

OCENA: 9.0/10ocena

onlyflirts

OnlyFlirts to portal randkowy, na którym możesz znaleźć sporo niezobowiązujących relacji i nie tylko. Jak sama nazwa wskazuje – only flirts.

Zalety:

 • bezpieczeństwo SSL,
 • wersja mobilna i przeglądarkowa,
 • sporo kobiet – co jest zwykle rzadkością na innych portalach z przewagą mężczyzn.

OCENA: 8.7/10ocena

Flirt.com to serwis randkowy dla dorosłych, kierowany raczej do szukania przyjemności, aniżeli poważnych znajomości. Nie jest to jednak reguła – wiele osób poznało tam swoją drugą połówkę.

Zalety:

 • duża ilość użytkowników,
 • bezpieczeństwo najwyższej jakości,
 • portal do poszukiwania relacji FWB / ONS. 

OCENA: 8.5/10ocena

Katolickie portale randkowe – ranking

Znajdziesz u nas jasno i prosto pokazany ranking portali randkowych, żeby łatwiej Ci było potem znaleźć coś dla siebie. W wielu przypadkach opinie samych użytkowników nie są najlepszym wyznacznikiem jakości portalu, dlatego zebrałem dla Ciebie najważniejsze informacje w jednym miejscu.

Portal katolicki randkowy – które są warte polecenia?

W zestawieniu uwzględniono różne platformy randkowe skupiające użytkowników o określonych przekonaniach religijnych lub umożliwiające dopasowanie partnerów na podstawie wiary. Portale nie ograniczają się co prawda do osób pochodzenia polskiego, ale możesz znaleźć tam kogoś idealnie dla siebie. Ze względu na rodzaj tych aplikacji, nie będą tutaj uwzględniane portale nastawione na FWB albo ONS.

Najpierw skupmy jest portal „ZapisaniSobie”. Ten serwis pozwala na poznanie osób o różnych przekonaniach, nie tylko chrześcijańskich. Administratorzy tego portalu zachęcają również osoby z wątpliwościami i poszukujące swojej ścieżki życiowej, podkreślając jednocześnie wartość poszanowania przekonań innych użytkowników.

Inną opcją jest inny dość popularny portal, a mianowicie „ChrzescijanskieRandki”. Jest to ciekawa i dość duża platforma randkowa, która organizuje szybkie randki, znane jako „speed dating”, pozwalając użytkownikom na szybkie spotkanie potencjalnych partnerów. Portal ten skupia się na osobach wyznających katolickie wartości, nie odejmując przy tym jakości oferowanych usług. Osoba, która zakłada konto na tej platformie, nie musi się obawiać, że nie będzie mogła wyrazić siebie, ponieważ oferowane opcjonalności są bardzo rozbudowane.

Możemy spojrzeć jeszcze na „Przeznaczeni”. Ten portal kładzie duży nacisk na weryfikację profili i ich dokładną kontrolę. W tym wypadku serwis skupia się na promowaniu trwałych relacji. Jest znany z zapewnienia bezpieczeństwa użytkowników i już połączył wiele osób. Portal ten stawia na wiarygodność profili, żeby każdy mógł czuć się pewniej, pisząc ze sobą.

Ciężko w tym zestawieniu nie wspomnieć o „eDarling”. Choć nie jest on skierowany wyłącznie do osób o określonej wierze, oferuje możliwość wyszukiwania partnerów zgodnie z kryteriami, które nam odpowiadają. Dzięki filtrowaniu par możemy bez problemu znaleźć osobę, która będzie danej religii. Portal ten umożliwia łatwe nawiązywanie relacji online, jak i ułatwia umawianie się na tradycyjne randki. Wyróżnia się także opcją uzupełnienia testu osobowości w celu lepszego dopasowania partnerów.

Czy katolicki portal randkowy jest dobrym wyborem?

To jest bardzo czuły temat, jednak da się na niego odpowiedzieć. Dla wielu osób portale katolickie mogą wydawać się bardzo złym miejscem do poznawania nowych osób, ponieważ będące tam osoby mogą być mało chętne na interakcje. Nie zapominajmy, że wciąż bardzo duża część Polaków jest katolikami, którym zależy na swojej wierze. Portale katolickie nie przyciągają jedynie skrajnych osób, ale też takie, którym zależy na pewnych wartościach wyznawanych często przez katolików. Tu pojawia się sedno problemu, ponieważ te portale nie są dla każdego.

Pewne wartości, o ile mogą podobać się osobom, tak czasem mogą okazać się bardzo nieprzyjemne podczas tworzenia relacji. Portale takie przeznaczone są zazwyczaj to osób z konkretnymi poglądami, ponieważ inaczej ciężko będzie stworzyć nić porozumienia między sobą. Nie jest jednak prawdą, że osoby na tych portalach są jakkolwiek sztywne albo nudne. Każdy człowiek lubi spędzać czas inaczej i może Ty też się odnajdziesz na tym portalu randkowym.

Czy portal randkowy dla katolików będzie się czymś wyróżniał?

Portal randkowy katolicki nie będzie znacząco różnił się od innych typowych dla singli serwisów. Jedyną różnicą będzie to, że osoby rejestrujące się na tego typu portalach będą konkretnego wyznania, co może ułatwić wielu osobom szukanie potencjalnego partnera. Jest to normalne, że osoby, które mają ustalone dane wartości, wolą organizować się wokół osób z podobnymi opiniami.

Jeśli jednak chodzi o funkcjonalność, to raczej nie zobaczymy tutaj żadnej różnicy, ponieważ u swoich podstaw programy te bazują na bardzo podobnych podstawach. Celem serwisu jest pomóc Ci znaleźć partnera i większość z portali randkowych działa na bardzo podobnym mechanizmie. Zazwyczaj będziemy musieli klikać czy lubimy dany profil, a gdy ktoś polubi nas z wzajemnością, to zostaniemy połączeni w parę.

Na co zwracać uwagę podczas tworzenia profilu na portalu katolickim?

Zawsze warto przeczytać dokładnie regulamin takiego serwisu, ponieważ katolickie portale mogą mieć znacząco inne zasady niż typowe portale randkowe. W większości przypadków nie powinno stanowić to jednak problemu. Regulaminy są bardzo ogólne i bardzo często do siebie podobne, więc raczej po ogólnym zapoznaniu się z treścią nie powinieneś mieć problemu.

Pamiętaj jednak o tym, że tego typu portale gromadzą osoby, które mogą być o wiele bardziej wyczulone na różnego rodzaju treści, przez co niektóre zachowania mogą być na nie miejscu. O ile pewne zachowania na niekatolickiej platformie mogą być zabawne, o tyle w tym wypadku warto czasem ważyć słowa.

Katolicki portal randkowy za darmo

Portale randkowe bardzo często są darmowe, jednak posiadają wiele funkcjonalności, za które trzeba dopłacić. Nie inaczej jest w wypadku, gdy w grę wchodzą portale randkowe katolickie. Katolickie darmowe portale randkowe są o tyle ciekawe, że ich twórcy często mocno stawiają właśnie na dobieranie ludzi w pary, bardziej niż na powierzchowne związki. Cała otoczka tych portali połączona jeszcze z katolickim podejściem do związków powoduje, że jest to bardzo dobre miejsce do szukania stałej relacji.

Czy istnieje katolicki portal randkowy bez rejestracji?

Niestety na tego typu serwisach trzeba zakładać konto. Portale katolickie mocno stawiają na wiarygodność osób, przez co nie ma możliwości nierejestrowania się na stronie. Ma to swoje zalety, ponieważ osoba, która ma założone i zweryfikowane, konto będzie mniej chętna do tego, żeby oszukiwać na portalu. Możliwość łatwego zweryfikowania drugiej osoby pozwala użytkownikom na spokojniejsze korzystanie z aplikacji, ponieważ wiedzą, że druga osoba jest tu z tego samego powodu.

Katolicki portal randkowy opinie – jak prezentuje się to u innych?

Wiele osób chwali sobie konkretnie katolickie portale randkowe, ponieważ są one często czymś nowym. Często przechodzą na nie osoby zmęczone normalnymi portalami randkowymi. Niektórzy dopiero po jakimś czasie zdają sobie sprawę z tego, jak bardzo w relacji zależy mu na podobnych wartościach. Ciężko niestety znaleźć odpowiednią osobę na portalach, które są dla wszystkich. Nie ma powodu, żeby twierdzić, że dany serwis jest gorszy, bo jest ukierunkowany. Wszędzie znajdziemy kogoś ciekawego, jednak czasem łatwiej jest zawęzić sobie pole poszukiwań.

Wartości religijne: W wielu społecznościach i religiach istnieją zasady zabraniające współżycia seksualnego przed ślubem. Osoby wierzące mogą traktować to jako część swojej praktyki religijnej i moralnej.
david durden bloger
David Durden
Bloger

Katolicki Portal Randkowy Dla Seniorów – co to i czy warto skorzystać?

Katolickie portale randkowe dla seniorów to miejsca, które umożliwiają osobom starszym na znalezienie partnera lub nawiązanie nowych przyjaźni. Jednocześnie działają one tak samo, jak wcześniej opisywane platformy i aplikacje. Te portale randkowe są dostosowane do osób, które nie mają już możliwości poznawania tylu ludzi co kiedyś, ale chcą nawiązać nowe relacje, przyjaźnie lub miłość. Dla wielu osób właśnie katolickość drugiej osoby może odgrywać znaczącą rolę – i dla takich seniorów katolickie portale są idealne.

Decyzja o skorzystaniu z katolickiego portalu randkowego dla seniorów od osobistych preferencji i potrzeb danej osoby – szczególnie jednak często sięgają po nią osoby samotne czy mówiąc inaczej – single. Warto brać przy tym pod uwagę, że takie strony internetowe oferują unikalne korzyści dla osób starszych, które szukają partnera o podobnych przekonaniach.

Do największych zalet takich portali zaliczyć możemy fakt, że znajdziemy tam osoby poniżej konkretnego wieku. Możemy tam jednak poszukać kogoś w podobnym przedziale wiekowym, kto podziela nasze zainteresowania i wiarę, dzięki czemu z łatwością znajdziemy nową znajomość.

Portale randkowe dla katolików – czy się na nich odnajdziesz?

Jak wcześniej zaznaczyłem, wiele zależy od prywatnych preferencji. Jeśli jednak jesteś osobą, która bardzo ceni sobie wiarę i związane z nią wartości, to na pewno powinieneś odnaleźć się na takich portalach. W wypadku, gdy inne popularne platformy nie pomagają, a samemu czujesz, że nie podoba Ci się sposób działania innych aplikacji, to też może być dobry powód. Katolickie portale mają inną atmosferę, która może odpowiadać niektórym osobom bardziej, niż zwykłe aplikacje randkowe.

Podsumowanie

Dla ludzi, którzy szukają zgodności i połączenia duchowego z innymi, katolickie portale randkowe oferują wiele możliwości i ciekawych rozwiązań. W tym zestawieniu przedstawiłem kilka portali idealnych dla katolików i chrześcijan, aby ułatwić Ci wybór odpowiedniego miejsca do znalezienia partnera – na krócej lub dłużej. Pamiętaj jednak, że ostatecznie to, czy odnajdziesz się na katolickim portalu randkowym, zależy od Twoich osobistych preferencji. Jeśli nie jesteś wierzący – to raczej stracisz tylko czas. Na katolickich portalach randkowych raczej nie znajdziesz również randek bez zobowiązań – czego nie muszę raczej tłumaczyć. Jeśli zależy Ci na szybkim seksie – lepiej przerzuć się na Erodate. Natomiast jeśli cenisz sobie swoją wiarę i wartości, to jest to miejsce, które może pomóc Ci znaleźć osobę o podobnych przekonaniach. Katolickie portale randkowe oferują wyjątkową atmosferę, która może odpowiadać konkretnym osobom. Przy tym wszystkim nie zwalnia Cię to ze starań. Wciąż będziesz musiał zadbać o to, żeby odpowiednio stworzyć swój profil i pokazać, że warto z Tobą rozmawiać.

Portale randkowe dla katolików oferują przede wszystkim możliwość poznania osoby, która podziela te same wartości. Wiele takich portali ma bardzo mocno restrykcyjną rejestrację i żeby przejść ten proces, potrzeba naprawdę wiele czasu. To dobry odstraszacz ludzi, którzy chcą się tylko zabawić. Uwierz mi, że żeby założyć konto na niektórych portalach, trzeba nawet potwierdzić tożsamość lub wpisać kod otrzymany tradycyjną pocztą. Dla osób szukających szybkiego seksu to zbyt dużo zabawy i wolą one przerzucić się na Tindera czy Erodate. Dlatego jeśli jesteś prawdziwym katolikiem – warto spróbować.

INNE PORTALE RANDKOWE