Na fali popularności programu „Rolnik szuka żony” wielu posiadaczy gospodarstw wiejskich zainteresowało się na poważnie poszukiwaniem partnerki kanałami innymi niż tradycyjne. Internetowe ogłoszenia wydawały się do tej pory raczej domeną mieszkańców miast, głównie dużych aglomeracji, gdzie najłatwiej kogoś znaleźć w ten sposób. Okazuje się jednak, że prowincja rozwija się pod tym kątem szybciej, niż można by przypuszczać. Jakie zalety mają portale randkowe dla rolników i kiedy warto z nich korzystać?

RANKING

singles50

Singles50 to portal stworzony dla Ciebie, jeśli masz 50+ lat i chcesz kogoś poznać. Na portalu możesz znaleźć przede wszystkim swoją drugą połówkę, ale również niezobowiązujące relacje. 

Zalety:

 • przewaga osób 50+,
 • całodobowa moderacja portalu – mało fejków i scamu,
 • łatwość obsługi.

OCENA: 9.2/10ocena

be2

Be2 to portal randkowy z przewagą ludzi w wieku 40+. To miejsce, gdzie możesz poznać swoją drugą połówkę w każdym wieku. Spora baza użytkowników tylko dodaje pozytywów temu portalowi. 

Zalety:

 • duża baza użytkowników,
 • bezpieczeństwo SSL,
 • bezpłatna rejestracja.

 

OCENA: 9.0/10ocena

onlyflirts

OnlyFlirts to portal randkowy, na którym możesz znaleźć sporo niezobowiązujących relacji i nie tylko. Jak sama nazwa wskazuje – only flirts.

Zalety:

 • bezpieczeństwo SSL,
 • wersja mobilna i przeglądarkowa,
 • sporo kobiet – co jest zwykle rzadkością na innych portalach z przewagą mężczyzn.

OCENA: 8.7/10ocena

Flirt.com to serwis randkowy dla dorosłych, kierowany raczej do szukania przyjemności, aniżeli poważnych znajomości. Nie jest to jednak reguła – wiele osób poznało tam swoją drugą połówkę.

Zalety:

 • duża ilość użytkowników,
 • bezpieczeństwo najwyższej jakości,
 • portal do poszukiwania relacji FWB / ONS. 

OCENA: 8.5/10ocena

Portal randkowy dla rolników w Polsce – czy to skuteczna metoda poszukiwania miłości?

Mieszkańcom wsi coraz trudniej znaleźć partnerkę w tzw. „realu”. Wieś się niestety wyludnia – młodzi opuszczają ją, decydując się na wyjazd do większego miasta, wpierw by zdobyć wykształcenie, później – by znaleźć perspektywiczną pracę. Na wsiach zostają głównie synowie rolników, którzy przejmują gospodarstwo lub pomagają w rodzinnym agrobiznesie. Tysiące młodych, pracowitych mężczyzn ze wsi ma trudności w znalezieniu odpowiedniej partnerki, która razem z nimi chciałaby prowadzić spokojne, ale i wypełnione codziennymi obowiązkami życie – blisko natury i w zgodzie z rytmem pór roku. Jak znaleźć miłość, gdy na wsi panuje zdecydowana nadpodaż mężczyzn, zaś młodych kobiet jest jak na lekarstwo?

Z pomocą przychodzi portal randkowy dla rolników. To tam panowie, którzy swoją przyszłość wiążą z wsią, mogą znaleźć wymarzoną towarzyszkę życia. Idea poślubienia rolnika niezwykle spopularyzowała się dzięki emitowanemu na TVP programowi „Rolnik szuka żony”. Portal dla rolników co prawda nie udostępnia możliwości występu w telewizji, ale dla wielu osób ceniących sobie prywatność i możliwość zachowania miłosnych uniesień dla siebie jest to bardziej zaleta niż wada. Czy portal matrymonialny dla rolników ma szansę poprawić demografię na wsi? W dłuższej perspektywie – zdecydowanie tak. Kojarzy bowiem ze sobą osoby w odpowiednim wieku i mające podobne zapatrywanie na życie – a obie te cechy są ważne w budowaniu trwałego i partnerskiego związku.

Portal dla samotnych rolników – jakie ma zalety i dlaczego warto się zarejestrować?

Bardzo ważne jest to, że większość portali randkowych, które kierowane są do rolników, jest prosta w obsłudze i bezpłatna. Umożliwia to bowiem gruntowne przetestowanie funkcjonalności aplikacji przed podjęciem jakichkolwiek działań zmierzających do szukania odpowiedniej partnerki. Jak zwiększyć swoje szanse na zostanie dostrzeżonym przez kobiety wśród innych samotnych kawalerów z prowincji? Pomóc w tym mogą przede wszystkim:

 • dobre zdjęcie profilowe – nie da się ukryć, że portale randkowe rządzą się swoimi prawami i wygląd ma na nich niebagatelne znaczenie. Wybór odpowiedniego zdjęcia profilowego oraz ewentualnych pozostałych zdjęć do galerii pomoże przyciągnąć uwagę potencjalnej przyszłej partnerki
 • zachęcający opis – wygląd to nie wszystko, ważne jest też to, co rolnik nosi w sercu – jakie ma zainteresowania poza pracą, jakie plany i życiowe aspiracje. Warto też napisać parę słów o tym, kogo szuka się na tym portalu, choć zbyt szczegółowe opisywanie potencjalnej partnerki jest niewskazane, ponieważ może spłoszyć mniej pewne siebie kandydatki
 • poprawne podanie lokalizacji – bardzo ważny element każdego profilu, który sprawi, że profil rolnika będzie się pojawiał w wyszukiwarce kandydatkom szukającym partnera w określonym regionie.

Skoro portal randkowy rolników może być bezpłatny w użytkowaniu, aż żal z niego nie skorzystać. W końcu szkoda by było, gdyby samotnemu kawalerowi przeszła koło nosa okazja do zawarcia znajomości, która mogłaby zaważyć na jego dalszym życiu. Rejestracja w portalu randkowym dla samotnych rolników to przede wszystkim okazja na poznawanie kandydatek z całej Polski. Nie jest bowiem powiedziane, że kobieta, która pozna przez aplikację miłość swojego życia, nie zdecyduje się na przeprowadzkę w zupełnie inny region kraju.

Portale randkowe dla rolników to znakomity sposób kojarzenia par

Ostatnie lata przyniosły spory przełom, jeśli chodzi o sposób postrzegania życia na wsi. Coraz więcej miastowych jest zafascynowanych ideą slow life, możliwością życia w zgodzie z naturą, z dala od wielkomiejskiego zgiełku i wyścigu szczurów. Na taki styl życia coraz częściej mogą sobie pozwolić osoby pracujące w mieście. W czasie epidemii bardzo spopularyzowała się praca zdalna, zatem wiele kobiet pracujących na co dzień dla korporacji z Warszawy czy Wrocławia może spokojnie wykonywać swoje obowiązki z domu na wsi. Jedyne, czego im potrzeba do pracy, to stałe łącze internetowe i… odrobina spokoju. A tego można znaleźć znacznie więcej w wiejskim domu niż w zatłoczonym biurze w centrum stolicy.

Samotny rolnik może więc wykorzystać obecny trend i poszukać sobie żony, która sama nie prowadzi gospodarstwa, ale jest zainteresowana partycypowaniem w takim życiowym przedsięwzięciu. Istotne jest tylko, aby przed złożeniem propozycji matrymonialnej upewnił się, że kobieta rozumie, z czym wiąże się życie na wsi i że jej romantyczne wyobrażenie o takiej egzystencji nie jest nadmiernie wyidealizowane. Wówczas szanse na stworzenie szczęśliwego związku znacznie wzrosną.

Inne portale randkowe