W ostatnich latach zauważyć można, że czerpanie z możliwości jakie daje Internet, nie jest już tylko domeną młodych ludzi. Pandemia Covidu tylko zwiększyła ten trend. Internet jest źródłem informacji, daje możliwości poszerzania swoich zainteresowań poprzez różnego rodzaju blogi i portale tematyczne. Stał się jednym z głównych sposobów na komunikowanie się między sobą w prosty i przejrzysty sposób, dając możliwość chociażby połączeń wideo. Nie dziwi więc fakt, że w ostatnich latach wielu samotnych z grupy wiekowej 50 + zaczęło poszukiwania nie tylko potencjalnych partnerów ale i również znajomych podzielających te same zainteresowania, właśnie w sieci.

RANKING

singles50

Singles50 to portal stworzony dla Ciebie, jeśli masz 50+ lat i chcesz kogoś poznać. Na portalu możesz znaleźć przede wszystkim swoją drugą połówkę, ale również niezobowiązujące relacje. 

Zalety:

 • przewaga osób 50+,
 • całodobowa moderacja portalu – mało fejków i scamu,
 • łatwość obsługi.

OCENA: 9.2/10ocena

be2

Be2 to portal randkowy z przewagą ludzi w wieku 40+. To miejsce, gdzie możesz poznać swoją drugą połówkę w każdym wieku. Spora baza użytkowników tylko dodaje pozytywów temu portalowi. 

Zalety:

 • duża baza użytkowników,
 • bezpieczeństwo SSL,
 • bezpłatna rejestracja.

 

OCENA: 9.0/10ocena

onlyflirts

OnlyFlirts to portal randkowy, na którym możesz znaleźć sporo niezobowiązujących relacji i nie tylko. Jak sama nazwa wskazuje – only flirts.

Zalety:

 • bezpieczeństwo SSL,
 • wersja mobilna i przeglądarkowa,
 • sporo kobiet – co jest zwykle rzadkością na innych portalach z przewagą mężczyzn.

OCENA: 8.7/10ocena

Flirt.com to serwis randkowy dla dorosłych, kierowany raczej do szukania przyjemności, aniżeli poważnych znajomości. Nie jest to jednak reguła – wiele osób poznało tam swoją drugą połówkę.

Zalety:

 • duża ilość użytkowników,
 • bezpieczeństwo najwyższej jakości,
 • portal do poszukiwania relacji FWB / ONS. 

OCENA: 8.5/10ocena

Na całym świecie bez względu na wiek, to właśnie za pośrednictwem Internetu ludzie poszukują miłości, przyjaźni lub zwyczajnie towarzystwa. Na rynku jest kilkanaście godnych polecania serwisów randkowych dla seniorów, które wraz z opisem działania i ocenami użytkowników zostały zestawione poniżej.

Jak wybrać portal randkowy dostosowanych do swoich potrzeb?

W pierwszej kolejności warto jest sprawdzić, czy dany serwis randkowy, posiada grupę docelową jaka nas interesuje. Przykładowo portale takie jak razem50plus.pl, singles50.pl, 50plus.pl dedykowane są dla grupy wiekowej 50+. Inną istotną kwestią która powinna mieć wpływ na wybór odpowiedniego portalu randkowego dla seniora, jest kwestia opinii jego użytkowników. Biorąc je pod uwagę, na pewno unikniemy niespodzianek typu dodatkowe opłaty zaraz po założeniu konta.

Jeżeli nie jesteśmy do końca pewni swoich komputerowych umiejętności, warto by przy wyborze docelowego portalu towarzyskiego dla seniorów, kierować się również jego przejrzystością jak i prostotą w funkcjonalności. Wile portali jak i również samych aplikacji dla samotnych singli seniorów znajdujących się w sieci, ma wiele rozbudowanych, płatnych opcji dodatkowych takich jak np. możliwość podglądu profili osób które odwiedziły nasze konto na portalu. Przy wyborze odpowiedniej i najbardziej dostosowanej do nas opcji, warto się zastanowić nad tym czy warto a przede wszystkim czy chcemy korzystać z tego typu dodatków.

Portal randkowy dla seniorów – ranking

Singles50

Portal randkowy dedykowany grupie wiekowej 50+. Jest to portal dla samotnych seniorów którzy na emeryturze i rencie nie zamierzają zwolnić tempa swojego życia. Idealnie odpowiada dla singli w kwiecie wieku, bo na przyjaźń i miłość nigdy nie jest za późno. Singles50 jest dosyć prosty w użytkowaniu. Samo zakładanie konta nie powinno być trudne, nawet jeżeli nowy użytkownik nie jest biegły w obsłudze komputera. Przy rejestracji nowy użytkownik wypełnia test osobowość, którego wynik definiuje jego profil a w późniejszym czasie dobiera odpowiednich użytkowników pod nasze indywidualne preferencje. Do plusów tego portalu zaliczyć można zrównoważony wskaźnik płci, który stanowi mniej więcej pół na pół stosunku mężczyzn do kobiet. Do znacznych minusów, szczególnie dla osób nie chcących inwestować pieniędzy w tego typu portale, jest fakt, że większość funkcji jest dostępna dla użytkowników premium.

BE2

BE2 jest dosyć uniwersalnym portalem a nie tak jak poprzedni portal dedykowany wyłącznie dla seniorów. Jest to miejsce w którym ludzie w każdym wieku mogą spotkać innych o podobnych zainteresowaniach. Portal ten dostępny jest zarówno w wersji w przeglądarce jak i w postaci aplikacji. Większość funkcji jakie daje BE2 jest dostępna dla użytkowników bezpłatnie co niewątpliwie jest dużym plusem.

Razem50plus

Jest to jedyny polski portal dedykowany singlom w pełni darmowym wydaniu. Jest to serwis randkowy dla samotnych seniorów za pośrednictwem którego mogą poznać nie tylko ludzi w podobnym do siebie wieku, ale również takich o podobnych zainteresowaniach i wartościach. Portal ten jest przejrzysty w użytkowaniu, dzięki czemu korzystanie z niego nie powinno stanowić żadnego problemu.

Samotneserca.pl

Kolejny serwis powstały również z myślą o seniorach. Portal jest prosty w obsłudze. Posiada przejrzysty interfejs, który nie powinien przysporzyć kłopotów w użytkowaniu osobie w starszym wieku. Daje możliwość poznania osób o podobnych zainteresowaniach jak i możliwość spędzenia nadwyżki wolnego czasu w przyjaznym gronie poznanych tam osób.

Portal randkowy dla seniorów bez rejestracji – to możliwe

Jak widać osoby w podeszłym wieku nie są już w dzisiejszych czasach skazane na samotność lub łaskę lub nie łaskę na kontakty płynące od strony rodziny. Współczesny senior nie tylko nie musi zabiegać o kontakt z innymi ludźmi ale za pośrednictwem odpowiednich portali budować piękne i trwałe relacje z ludźmi o podobnych zainteresowaniach, chcących ten kontakt utrzymywać. Dostępność serwisów randkowych dedykowanych dla seniorów jest z każdym rokiem coraz większa. Technologia w dzisiejszych czasach jest już na tyle intuicyjna, że obsługa praktycznie każdego dostępnego na rynku portalu randkowego, nie powinna już stanowić najmniejszego problemu. Przy wyborze odpowiedniego należy się kierować indywidualnymi preferencjami jak i również zapoznać się przed założeniem konta, z opiniami innych użytkowników.

Czy warto korzystać z tego rozrywki? Nikt w dzisiejszych czasach nie musi już być skazany na samotność. Tylko od nas i naszych chęci zależy to w jaki sposób spędzimy jesień naszego życia.

Inne portale randkowe