Świat wirtualny coraz bardziej przyciąga uwagę ludzkości. Nowoczesne urządzenia pozwalają korzystać z możliwości Internetu w dowolnym miejscu. Nawet randki coraz częściej odbywają się w wirtualnym świecie. Staje się dość popularny ze względu na możliwość bycia bardziej otwartym. Współcześni młodzi ludzie coraz częściej korzystają z serwisów randkowych, aby znaleźć bratnią duszę. Mimo wszechobecności i popularności serwisów randkowych nie każdy wie jak one działają, a wiele osób boi się z nich korzystać. Przygotowaliśmy dla Ciebie artykuł, który pomoże Ci zrozumieć jak działają portale randkowe dla normalnych ludzi. 

RANKING

singles50

Singles50 to portal stworzony dla Ciebie, jeśli masz 50+ lat i chcesz kogoś poznać. Na portalu możesz znaleźć przede wszystkim swoją drugą połówkę, ale również niezobowiązujące relacje. 

Zalety:

 • przewaga osób 50+,
 • całodobowa moderacja portalu – mało fejków i scamu,
 • łatwość obsługi.

OCENA: 9.2/10ocena

be2

Be2 to portal randkowy z przewagą ludzi w wieku 40+. To miejsce, gdzie możesz poznać swoją drugą połówkę w każdym wieku. Spora baza użytkowników tylko dodaje pozytywów temu portalowi. 

Zalety:

 • duża baza użytkowników,
 • bezpieczeństwo SSL,
 • bezpłatna rejestracja.

 

OCENA: 9.0/10ocena

onlyflirts

OnlyFlirts to portal randkowy, na którym możesz znaleźć sporo niezobowiązujących relacji i nie tylko. Jak sama nazwa wskazuje – only flirts.

Zalety:

 • bezpieczeństwo SSL,
 • wersja mobilna i przeglądarkowa,
 • sporo kobiet – co jest zwykle rzadkością na innych portalach z przewagą mężczyzn.

OCENA: 8.7/10ocena

Flirt.com to serwis randkowy dla dorosłych, kierowany raczej do szukania przyjemności, aniżeli poważnych znajomości. Nie jest to jednak reguła – wiele osób poznało tam swoją drugą połówkę.

Zalety:

 • duża ilość użytkowników,
 • bezpieczeństwo najwyższej jakości,
 • portal do poszukiwania relacji FWB / ONS. 

OCENA: 8.5/10ocena

Jakie są rodzaje serwisów randkowych?

Serwisy randkowe dzielą się na trzy kategorie: serwisy płatne, serwisy typu shareware oraz całkowicie darmowe. 

 • Darmowe serwisy randkowe nie wymagają zapłaty za dodatkowe usługi, jednak ich funkcjonalność ogranicza się do podstawowych parametrów. 
 • Witryny z oprogramowaniem typu shareware zapewniają bardziej rozbudowane usług i zaawansowane wyszukiwanie. Dodatkowe funkcje na stronie, takie jak: konta VIP, prezenty, podniesienie profilu w TOP i wyszukiwanie następuje za opłatą. Zazwyczaj płatność może być jednorazowa lub subskrypcyjna, z płatnością raz w miesiącu lub tygodniu.
 • Płatne serwisy randkowe z reguły pobierają niewielką opłatę za rejestrację – środek ten rozwiązuje problemy z kontami spamującymi, ponieważ niewiele osób chce płacić za rejestrację konta reklamowego. Ponadto istnieją płatne strony, które wysyłają Ci codzienne konta użytkowników osobiście wybrane do Twoich preferencji, a także pomagają w tworzeniu wysokiej jakości profilu.

Kim są odbiorcy portali randkowych? 

Publiczność serwisów randkowych jest zróżnicowana, rejestrują się tutaj osoby od 18 roku życia (minimalny dozwolony wiek) do 80+. Na stronach są nie tylko heteroseksualiści, ale także przedstawiciele różnych mniejszości seksualnych. Portal randkowy jest dla normalnych ludzi gdzie można znaleźć swojego idealnego towarzysza i partnera. Ogólnie na świecie istnieje wiele serwisów randkowych i na każdym z nich masz szansę spotkać swoją miłość. Istnieją również portale dla wąskiego grona odbiorców, na przykład religijne serwisy randkowe i serwisy do szukania męża za granicą. 

Dlaczego warto korzystać z serwisów randkowych?

Stosunek do randkowania przez Internet jest bardzo niejednoznaczny. Niektórzy uważają, że to strata czasu, podczas gdy inni świętują ślub z bratnimi duszami, które znaleźli przez Internet. Jedno można powiedzieć z całą pewnością: popularność portali randkowych rośnie z dnia na dzień. Wyjaśnienie tego jest proste: dzięki portalom randkowym możesz komunikować się z ludźmi z dowolnego kraju, w każdym wieku i statusie, co oznacza, że możesz znacznie zwiększyć szansę na znalezienie osoby o podobnych zainteresowaniach i gustach. Dlaczego z roku na rok coraz więcej osób korzysta z tej możliwości, przedkładając ją nad spotkania na żywo?

 • Nie ma znaczenia, która godzina jest na zegarze – możesz poznać się zarówno w dzień, jak i w nocy. Łatwo znaleźć towarzysza z innej strefy czasowej: Internet znacznie poszerza granice randek.
 • Nie musisz od razu odpowiadać na wiadomości – jest czas na zastanowienie się nad odpowiedzią.
 • Komunikacja z kilkoma rozmówcami naraz to kolejny plus.
 • Rozpoczęcie czatu online jest znacznie łatwiejsze niż osobiście – świetne wyjście dla nieśmiałych charakterów.
 • Możesz natychmiast wyeliminować nieodpowiednie osoby, wybierając je według wieku, zawodu, zainteresowań.

Jak zarejestrować się na portalu randkowym i zacząć szukać? 

Zasadniczo formularz rejestracyjny wszystkich witryn jest standardowy: podajesz swój adres e-mail, podajesz swoje imię i nazwisko, wiek, miasto i datę urodzenia oraz wymyślasz dobre, wysokiej jakości hasło. Niektóre witryny zapewniają możliwość rejestracji przy użyciu kont w różnych sieciach społecznościowych. Różnice w formularzu zaczynają się już po rejestracji: niektóre strony wymagają jedynie wypełnienia absolutnego minimum w kwestionariuszu aby zacząć szukać partnera. Inne z kolei wymagają obszernych informacji oraz ankiet ,które dobiorą osoby ,które będą dla Ciebie najodpowiedniejsze. Portale randkowe używają głównie dwóch rodzajów wyszukiwania: standardowego i zaawansowanego. Standardowe wyszukiwanie jest proste – należy wybrać płeć i wiek potencjalnego partnera oraz wskazać miasto. Wyszukiwanie zaawansowane pozwala określić więcej informacji niż standardowe wyszukiwanie, w tym pożądaną sylwetkę, kolor oczu oraz obecność lub brak tatuaży i wiele więcej. 

Jak przestać się bać portali randkowych? 

Pomimo możliwych oszukańczych działań ze strony użytkowników portali randkowych, randki online to jeden z najlepszych sposobów na poznanie swojej miłości lub bratniej duszy we współczesnym życiu. Ogólnie rzecz biorąc, wsparcie techniczne witryn monitoruje możliwe nieuczciwe i fałszywe konta i blokuje je, jeśli istnieją podejrzenia. Metoda ta jest szczególnie dobrze stosowana w płatnych witrynach. Ale Twoje bezpieczeństwo zależy również od Ciebie – jeśli będziesz przestrzegać swoich zasad, nie będziesz musiał obawiać się randek online, a komunikacja będzie przyjemna.

Inne portale randkowe