Interesuje Cię nowy mężczyzna? A może chcesz lepiej zrozumieć swojego stałego partnera? W takim razie wiedza o tym, kiedy facet pragnie kobietę może Ci się przydać. Zapoznaj się z naszym poradnikiem przedstawionym poniżej, a dowiesz się, jak odróżnić pożądanie, a podniecenie u mężczyzny, a także jakie są objawy tego, że mężczyzna pragnie kobiety. Wiedząc więcej na ten temat, z pewnością lepiej zrozumiesz swojego faceta lub odczytasz sygnały jakie daje ciało nowego poznanego mężczyzny. 

Męskie pożądanie, a podniecenie – czym się różni? 

Warto na wstępie wyjaśnić, że pożądanie, a podniecenie u mężczyzn to zupełnie coś innego. Są to emocje, reakcje chemiczne w organizmie i zachowania, które różnią się od siebie pod wieloma względami, a jedyne co je łączy to wzrost ciśnienia krwi, pojawienie wzwodu oraz przyśpieszone tętno. Zanim więc przejdziemy do objawów pożądania wyjaśnimy różnicę między tymi dwoma zjawiskami. Podniecenie mężczyzna może poczuć z dowolną kobietą. Może pojawić się niespodziewanie, na przykład podczas oglądania filmu lub przeglądania social mediów. W takiej sytuacji może zobaczyć kobietę, która podoba mu się fizycznie, a przez to czuje podniecenie. To jednak wcale nie musi wiązać się z pożądaniem. To uczucie zazwyczaj skierowane jest do jednej, konkretnej kobiety i pobudzane jest przez dotyk. Jednak mężczyzna, który czuje pożądanie wcale nie musi od razu chcieć zaciągnąć Cię do łóżka. Możliwe, że jego odczucia zostaną jedynie w sferze marzeń i wyobrażeń. 

erodate banner
Masz dosyć Tindera i szukasz czegoś lepszego? Sprawdź Erodate!

Jakie są objawy świadczące o tym, że facet pragnie kobiety? 

Skoro już wiemy, czym różni się podniecenie od pożądania, to może czas dowiedzieć się nieco więcej na temat tego, co dzieje się kiedy mężczyzna pożąda kobiety? Czy to w jakiś sposób da się ocenić, zobaczyć po zachowaniu mężczyzny? Poniżej przedstawiamy kilka zachowań, które są charakterystyczne dla mężczyzn czujących silne pożądanie do kobiety. 

Rozszerzone źrenice 

Jeśli chcesz dowiedzieć się, czy mężczyzna Cię pożąda, koniecznie spójrz na jego oczy. Wszystko można z nich z łatwością wyczytać. Zdaniem psychologów mężczyźni, którzy odczuwają pożądanie mają rozszerzone źrenice. To więc oznacza, że kiedy mężczyzna patrzy na Ciebie, pożąda spojrzeniem po Twoim ciele, a przy tym ma rozszerzone źrenice, to jawny objaw tego, że go pobudzasz i chciałby z Tobą spędzić upojne chwile. 

Częste kontaktowanie się: Mężczyzna zainteresowany – stara się często nawiązywać kontakt, wysyłając wiadomości tekstowe, dzwoniąc lub zapraszając na spotkania.

Gestykulacja dłońmi 

W tym przypadku nie chodzi o energiczne poruszanie dłońmi podczas rozmowy. Jest jeden gest, który wykonywany przez mężczyznę może świadczyć o tym, że czuje pożądanie i chciałby zabrać kobietę do łóżka. Ten gest to wkładanie dłoni do kieszeni lub zahaczanie palców dłoni o szlufki spodni. Czemu właśnie taki gest miałby świadczyć o pożądaniu? Zdaniem ekspertów w ten sposób mężczyzna pokazuje swoją siłę, dominację, a nawet agresję. Wykonanie takiego właśnie gestu może świadczyć o tym, że mężczyzna jest gotowy na zbliżenie z kobietą. Dodatkowo taki gest ma być również sposobem na zwrócenie kobiecej uwagi na genitalia mężczyzny, aby również w niej wzbudzić pożądanie. 

Zagryzanie warg 

Kierowanie uwagi na wargi, kiedy u człowieka pojawia się uczucie pożądania jest naturalne zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Wydawać się może, że zagryzanie warg jest objawem stresu, nerwowości lub lęku. Jednak to nieprawda! Kiedy mężczyzna zagryza wargi, to znak, że czuje pożądanie. Zdaniem niektórych psychologów zagryzanie warg przez facetów jest sposobem na ukrycie wzwodu, a z pewnością jest objawem podwyższonego libido i chęci na zbliżenie. Co ciekawe kobiety również okazują pożądanie dotykając swoich warg. Jednak w przypadku pań jest to delikatne rozchylenie warg, oblizywanie ich językiem lub delikatne przygryzienie. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ...  Jak zachować godność po rozstaniu?

Dotykanie kobiety

Kiedy mężczyzna zaczyna delikatnie Cię dotykać po ramieniu, szyi, karku lub dłoni, to może być jego sposób na pokazanie Ci, że Cię pożąda. Taki dotyk zazwyczaj jest bardzo delikatny i subtelny – niczym delikatne muśnięcie piórkiem. Jednak może intensywnie pobudzić i pokazać, że mężczyzna ma ochotę na miłosne uniesienie. Jest to szczególnie widoczne, kiedy mężczyzna dotyka kobietę w tych miejscach jedynie opuszkami palców, w ten sposób delikatnie ją pieszcząc i zwracając jej uwagę. 

kiedy facet pragnie kobietę
Jeśli siada tak blisko Ciebie – prawdopodobnie jest zainteresowany. Lub jest po prostu Twoim przyjacielem.

Przyciąganie kobiety do siebie 

Zdarzyło Ci się, by mężczyzna objął cię ramieniem w talii i stanowczo przyciągnął do swojego ciała? Jeśli tak, to teraz możesz wiedzieć, że był to objaw jego pożądania. W ten sposób mężczyzna pokazuje swoje zainteresowanie i w subtelny, ale stanowczy sposób chce pokazać, że chce mieć jej ciało blisko siebie. 

Pocieranie nosa 

Wiele lat sądzono, że ludzie dotykają swojego nosa lub drapią się po nim kiedy kłamią. Miała to być naturalna reakcja ciała na wypowiadane kłamstwo. Okazuje się jednak, że zdaniem ekspertów. Dotykanie nosa może być również objawem pożądania. Co ciekawe taki gest świadczący o pożądaniu wykonywany jest zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn. Czemu miałoby tak być? Podczas wzrostu pożądania w organizmie człowieka dochodzi do wzrostu ciśnienia krwi, a to prowadzi do pojawienia się uczucia swędzenia nosa. Jeśli więc widzisz, że Twój partner drapie się po nosie, to wcale nie musi znaczyć, że kłamie, a że ma ochotę na seks. 

erodate portal

Dotykanie wewnętrznej strony ud kobiety 

Kobiece nogi, szczupłe, długie i zmysłowe – to części ciała, która wzbudza pożądanie u niemal wszystkich mężczyzn. Trzeba otwarcie przyznać, że chyba nie ma na świecie mężczyzny, który zupełnie obojętnie przeszedłby obok kobiety, która ma długie i ładnie wyeksponowane nogi. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że kiedy mężczyzna czuje pożądanie, to zaczyna kierować swoje ręce na tę część ciała kobiety. Jeśli więc Twój partner dotyka Cię delikatnie po nogach, a w szczególności po udach i ich wewnętrznej części, to z pewnością chciałby zakończyć dzień w pikantny sposób. 

Mimika twarzy 

Wiele o tym, co myśli i co czuje mężczyzna, może powiedzieć jego mimika twarzy. Mężczyzna, który jest zainteresowany kobietą często się uśmiecha, nawiązuje z nią kontakt wzrokowy podczas rozmowy, a co więcej stara się nie spuszczać jej z oczu. Warto również wiedzieć, że mężczyzna, u którego pojawia się uczucie pożądania, bardzo często lekko unosi brwi na widok kobiety, która wzbudza w nim pożądanie. Jest to naturalna reakcja ciała. Dzięki temu mężczyzna ma nieco szerzej otwarte oczy, co pozwala mu lepiej obserwować swój obiekt pożądania. 

Mowa ciała 

Charakterystyczna jest również mowa ciała. Mężczyzna, który czuje pożądanie zazwyczaj automatycznie prostuje swoją sylwetkę i podczas oddychania bierze głębsze wdechy, by wizualnie poprawić wygląd swojej sylwetki. Dodatkowo mężczyzna stoi pewnie i na szerzej rozstawionych nogach, by wydawać się większy, wyższy i ważniejszy. Ma to na celu zwrócić uwagę kobiety na postawę i posturę mężczyzny. Jednak jednocześnie podczas rozmowy z pożądaną kobietą, mężczyzna subtelnie nachyla się w jej kierunku, by być bliżej niej i w ten sposób okazać jej zainteresowanie. Jeśli więc rozmawiacie, a on pochyla się w Twoją stronę i uważnie słucha, to niezaprzeczalny objaw tego, że zrobiłaś na nim wrażenie i wzbudziłaś pożądanie. 

Wszystkie wyżej wymienione objawy pożądania są również objawem tego, że mężczyzna jest zainteresowany i skupia swoją uwagę na partnerce. Jednak nawet najlepsze portale randkowe nie zrobią za Ciebie całej roboty – musisz sama wyjść z inicjatywą poznania kogoś, albo przynajmniej wysłać jakieś oznaki zainteresowania, żeby mężczyzna wykonał pierwszy krok.