W obecnych czasach, kiedy wzrasta świadomość kobiet i mężczyzn na temat związków, zmienia się wiele norm społecznych i kobiety czują się mają większy wpływ na to, jak mężczyzna będzie się zachowywać względem niej – coraz więcej kobiet zastanawia się jak działa obojętność na faceta? Okazanie braku zainteresowania emocjonalnego lub reakcji na mężczyznę lub sytuacje, w których on bierze udział, może w różny sposób działać na jego zachowanie i psychikę. W poniżej przedstawionym artykule dowiemy się jak okazywać obojętność facetowi, kiedy warto to zrobić, a kiedy lepiej tego unikać. Wyjaśnimy również, co może zmienić się w zachowaniu faceta, kiedy kobieta okaże mu brak zainteresowania jego osobą.

Jak okazać obojętność wobec faceta?

Warto na początek wyjaśnić, że okazywanie obojętności wobec faceta to bardzo złożone zagadnienie, ponieważ zależy od charakteru relacji między dwiema osobami. Jeśli jednak chcesz dowiedzieć się jakie są najlepsze sposoby na okazanie braku zainteresowania, poniżej przedstawiamy kilka najlepszych metod, z którymi warto się zapoznać, by osiągnąć najlepszy efekt:

  • Pamiętaj o zachowaniu spokoju emocjonalnego – jeśli chcesz potraktować go obojętnie to unikaj okazywania wyraźnych emocji w odpowiedzi na jego działania czy słowa. Niech twój ton głosu, mimika i gesty będą spokojne i kontrolowane. Dzięki temu będzie myślał, że nie wzbudza w Tobie emocji.
  • Staraj się ograniczać swoje reakcje – kolejnym sposobem na okazanie braku zainteresowania jest staranie się unikać pokazywania zbyt silnych reakcji i nie pokazywać zainteresowania tym, co mówi czy robi. W ten sposób jesteś w stanie pokazać, że jego postępowanie nie wpływa na to, jak się czujesz.
  • Podczas rozmowy unikaj intensywnych gestów lub kontaktu wzrokowego – chcąc okazać mu obojętność, staraj się odbierać sygnały werbalne i niewerbalne bez nadmiernego zaangażowania. Nie utrzymuj zbyt długiego kontaktu wzrokowego. Dodatkowo unikaj używania gestów podczas rozmowy.
  • Nie daj się zaangażować w konflikt – okazując mu obojętność unikaj aktywnego udziału w konfliktach lub dyskusjach, w których on bierze udział. Jeśli jednak nie jest to możliwe, to podczas dyskusji zachowuj neutralność i nie angażuj się emocjonalnie.

To jedne z najlepszych sposobów na okazywanie obojętności. Pamiętaj jednak, że okazywanie obojętności nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem w budowaniu relacji.

erodate portal

Kiedy okazywać obojętność facetowi? 

Dopiero poznajesz nowego faceta, a może jesteś w nim w związku od wielu lat i zaczynasz się zastanawiać jak obojętność działa na faceta? Chcesz również przekonać się w jakich sytuacjach okazywanie obojętności jest dobrym rozwiązaniem? Jest kilka sytuacji, w których okazywanie braku zainteresowania i zachowanie lekkiego dystansu jest dobrym rozwiązaniem.

Okazywanie obojętności może okazać się opłacalne podczas przeprowadzania trudnych rozmów. Kiedy prowadzicie trudną rozmowę, utrzymanie pewnego stopnia obojętności może pomóc w uniknięciu zbędnych konfliktów lub rozpoczęciu kłótni. Jeśli więc czujesz, że sytuacja między wami staje się bardziej napięta, staraj się unikać  nadmiernego wyrażania emocji.

Obojętność może się przydać, kiedy czujesz, że jesteś krytykowana przez faceta. Jeśli facet wyraża krytykę w stosunku do ciebie lub twoich działań, obojętność może pomóc w utrzymaniu spokoju i z pewnością pokaże, że jego słowa nie mają na ciebie negatywnego wpływu. To również kolejny sposób na uniknięcie konfliktu. Takie zachowanie może okazać się pomocne także w momentach, kiedy w waszym wspólnym życiu rozwijają się sytuacje stresowe, lub Twój partner przeżywa trudności. Okazując lekki dystans emocjonalny możesz pomóc mu zachować większy spokój. Jednak w takiej sytuacji pamiętaj o tym, by nie okazywać braku empatii. W tym przypadku obojętność ma raczej utrzymać zrównoważonego podejścia, by łatwiej było Ci wspierać bliską osobę w trudnych momentach.

To przykłady, kiedy okazywanie obojętności może się sprawdzić w dłuższym związku. Warto jednak podkreślić, że okazywanie długotrwałej i całkowitej obojętności w relacjach, które trwają od dłuższego czasu może prowadzić do zaniku bliskości i zrozumienia. Znacznie lepiej więc zadbać o lepszą komunikację oraz otwartość w związku, by zachować zdrową relację.

Okazywanie obojętności to technika manipulacyjna, stosowana przez mężczyzn i kobiety, w celu uzyskania konkretnego zachowania drugiej strony / wywarcia wpływu.

Czy obojętność okazywana facetowi przed pierwszym spotkaniem to sposób na sukces?

Skoro już wiemy, kiedy w długotrwałym związku można okazać obojętność facetowi, warto również przekonać się, czy stosowanie się do takich zasad jest rozsądne również na początku znajomości. Czy okazywanie obojętności przed pierwszym spotkaniem lub randką to dobry sposób na wzbudzenie zainteresowania swoją sobą?

CZYTAJ RÓWNIEŻ...  Kiedy facet pragnie kobietę?

Warto wiedzieć, że okazywanie obojętności przed pierwszym spotkaniem z facetem jest nieco bardziej skomplikowane. Przy tym nie można zapomnieć, że istnieje subtelna granica między wyrażaniem zainteresowania, a utrzymaniem pewnego dystansu emocjonalnego. W niektórych przypadkach obojętność, przed spotkaniem może być postrzegana jako sposób na zachowanie tajemniczości, co może zwiększyć zainteresowanie drugiej osoby. Jeśli jednak chcesz okazać nieco obojętności przed pierwszym spotkaniem i decydujesz się na lekkie ignorowanie jego wiadomości, odpisywanie lub oddzwanianie do niego po dłuższym czasie, to jednocześnie pamiętaj o kilku bardzo ważnych zasadach. Po pierwsze bardzo ważne jest to, by już na początku budowania relacji pozostać autentycznym i nie manipulować za mocno swoimi emocjami.

jak działa obojętność na faceta
Mężczyźni i kobiety zwykle lubią trochę niedostępne osoby. Jeśli więc chcesz oglądać ze swoją parą zachód słońca na wieżowcu, nie dawaj siebie od razu na tacy.

Pamiętaj o tym, by zachować granice między wyrażaniem zainteresowania, a zachowaniem lekkiego dystansu emocjonalnego. W ten sposób nie zniechęcisz do siebie faceta, a pobudzisz jego zainteresowanie Twoją osobą. Bardzo ważne jest to, by pamiętać, że zbyt duża obojętność może być myląca lub zniechęcająca. Jeśli przesadzisz, istnieje ryzyko, że druga osoba poczuje się odrzucona lub niezainteresowana. Dodatkowo prowadząc rozmowę lub wymieniając się wiadomości z facetem staraj się wybadać jego reakcję na obojętność. Nie każdy reaguje w ten sam sposób, więc ważne jest, aby dostosować swoje podejście do konkretnego partnera.

Czytaj również:

Czy na pierwszym spotkaniu okazywać obojętność facetowi?

Wzbudziłaś już zainteresowanie faceta, on również Cię intryguje, więc zdecydowaliście się na randkę. Czy okazywanie lekkiej obojętności na pierwszej randce to dobry pomysł? Jak poznać czy facet pragnie kobiety? W tym wypadku również należy zachować równowagę. Zbyt duża obojętność może być zinterpretowana jako brak zainteresowania lub chłodne podejście, co może zniechęcić drugą osobę. Z drugiej strony, nadmiernie ekspresywne zachowanie może być przytłaczające. Jak więc się zachować na pierwszej randce, by ni wyjść na zbyt mocno zainteresowaną i zachować nieco tajemniczości?

Nawet jeśli planujesz okazywać obojętność, to pamiętaj o tym, że podczas rozmowy wyrażaj zainteresowanie. Słuchaj uważnie i zadawaj pytania. To pokazuje, że jesteś zaangażowana i zainteresowana drugą osobą. A to z pewnością zostanie odebrane jako coś pozytywnego i godnego podziwu. Chcąc zrobić na nim dobre wrażenie na randce pamiętaj o kontakcie wzrokowym. Jest bardzo ważny w nawiązywaniu więzi. Tak więc unikaj nadmiernego skupiania się na swoim telefonie lub otoczeniu i skoncentruj się na rozmowie i osobie Ci towarzyszącej. Nie okazuj obojętności poprzez brak reakcji na komplementy, czy dowcipy opowiadane przez faceta. Podczas randki uśmiechaj się  i wykazuj pozytywne reakcje w odpowiedzi na dowcipy lub komplementy. To może sprawić, że druga osoba poczuje się bardziej komfortowo i akceptowana.

Trzeba jednak jednocześnie pamiętać, że nadmierne okazywanie emocji nie jest dobrym pomysłem na pierwszej randce. Tak więc unikaj nadmiernego ekspresyjnego zachowania, które może być zbyt przytłaczające w początkowej fazie poznawania się. Zachowuj pewien dystans i staraj się nie zdradzać, że jesteś zdenerwowana lub, że bardzo Ci zależy.

erodate banner
Zachęcamy do spróbowania czegoś świeżego – Erodate!

Co się zmieni w zachowaniu faceta, kiedy okażesz mu obojętność?

Wiesz już jak okazywać obojętność, a także w jakich sytuacjach takie zachowanie się sprawdza. Teraz jednak warto odpowiedzieć sobie na pytanie, jak obojętność działa na faceta i jakie zmiany w jego zachowaniu może wywołać. Poniżej przedstawiamy kilka zachowań, które zazwyczaj pojawiają się u mężczyzn, którym kobieta okazała obojętność:

Zwiększone zainteresowanie

Niektórzy mężczyźni mogą zareagować na obojętność zwiększonym zainteresowaniem. Kiedy Ty zaczniesz okazywać obojętność, oni będą próbować przyciągnąć Twoją uwagę, by uzyskać pozytywną reakcję.

Zaczną się bardziej starać

Są również przypadki, w których mężczyźni po tym jak kobieta okazała im jawną obojętność, zaczynają zwiększać swoje wysiłki w przyciąganiu uwagi kobiety i jej zdobycia. Na niektórych obojętność działa pobudzająco i skłania do działania.

Nie można jednak zapomnieć o tym, że obojętność okazywana wobec faceta może wpłynąć na jego zachowanie w różnorodny sposób, ponieważ reakcje ludzkie są indywidualne i zależą od wielu czynników. Na niektórych obojętność będzie działać pozytywnie i zwiększy zainteresowanie kobietą, a inni będą zniechęceni i mogą poczuć, że nie warto walczyć i interesować się kimś, kto nie okazuje zainteresowania budowaniem relacji.